Studená káva, ktorú musíte ochutnať

Výnimočný Cold Brew kávovar Dripster

Výnimočný Cold Brew kávovar Dripster
Výnimočný Cold Brew kávovar DripsterVýnimočný Cold Brew kávovar DripsterVýnimočný Cold Brew kávovar DripsterVýnimočný Cold Brew kávovar DripsterVýnimočný Cold Brew kávovar DripsterVýnimočný Cold Brew kávovar DripsterVýnimočný Cold Brew kávovar DripsterVýnimočný Cold Brew kávovar Dripster
Späť

Výnimočný Cold Brew kávovar Dripster

Studená káva, ktorú musíte ochutnať

full set 55 €na sklade
55 €
Doprava vždy
zadarmo!
  • kompaktný Cold Brew prekvapkávací kávovar na prípravu 600 ml studenej kávy
  • nastavenie rýchlosti prekvapkávania pomocou špeciálneho ventilu
  • nádoba na kávu vyrobená zo značkového francúzskeho skla PYREX
  • permanentný filter z pletivovej nehrdzavejúcej ocele

Kávovým fajnšmekrom asi kávovú metódu Cold Brew nemusíme predstavovať. Tí ostatní by si pod týmto pojmom mali predstaviť kávu ktorú nezalejete teplou, ale naopak, čo najstudenšou vodou. Že ste ešte Cold Brew neskúsili? Je najvyšší čas to napraviť. Je to totiž úplne iný level kávy.

Kým extrakcia štadardnej, horúcou vodou zaliatej kávy je veľmi krátka, pri Cold Brew je tento krátky proces nahradený pomalou, niekoľkohodinovou extrakciou vo vode studenej.

Kompaktný Cold Brew kávovar nemeckej značky Dripster využíva na prípravu skvelej studenej kávy tzv. prekvapkávaciu metódu. Studená voda, do ktorej pokojne vložte pár kociek ľadu, pomaly a v pravidelných intervaloch kvapká na pomletú kávu. Káva tak získava nezameniteľnú plnú chuť, vyššiu sladkosť, nižšiu aciditu a viac čokoládových i ovocných tónov. Navyše, studená prekvapkávaná káva neobsahuje skoro žiadne kalórie.

Prekvapkávač Dripster namiesto klasických papierových filtrov používa špičkový permanentný filter, ktorý po príprave jednoducho opláchnete pod tečúcou vodou. Vďaka unikátnemu nastaviteľnému ventilu, umožňuje Dripster experimentovať s frekvenciou kvapkania a teda s časom extrakcie. Pri odporúčanej frekvencii jedna až dve kvapky za sekundu, trvá extrakcia približne jednu až dve hodiny, pričom platí, že čím pomalšie prekvapkávanie, tým je výsledný nápoj silnejší. Aha, ako to funguje.

Chuť vašej kávy je teda len na vás. V každom prípade, na každých 100 ml nápoja odporúčame použiť 7-10 gramov čerstvej, hrubo namletej, svetlo praženej kávy. Kapacita permanentného filtra je cca 45 gramov, na jeden krát teda môžete prekvapkať až 600 ml studenej kávy.

Takto pripravený nápoj skladujte v chladničke a užte si ho do 3 dní. Na zdravie!

  • váha 445 g
  • kapacita filtra: 45 g mletej kávy
  • rozmery: 11,2 x 10,5 x 29 cm
  • materiál: sklo/plast

Mohlo by sa vám páčiť

Moka kávovar Pulcina od Alessi a illy
Cestovný kávovar Nanopresso od Wacaco
Filtračná kávová kanvica STELTON THEO
Kávovar na espresso Moka od Alessi
French press kávovar STELTON THEO
Multifunkčný kávovar GINA SMART od Goat Story