Kávovar pre dve metódy prípravy Cold Brew

Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1

Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1
Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1
Späť

Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1

Kávovar pre dve metódy prípravy Cold Brew

full set 60 €na objednávku
60 €
  • inovatívny 2v1 kávovar na prípravu studenej kávy Cold Brew dvoma metódami
  • možnosť prípravy studeným luhovaním alebo prekvapkávaním
  • výsledkom je studená káva dvoch prekvapivo rozdielnych chutí
  • skvelý kávový základ pre nealko miešané drinky

Studenú kávu Cold Brew asi už nemusíme špeciálne predstavovať. Nemecký výrobca Cold Brew kávovaru DRIPSTER sa opäť hecol a tento krát navrhol absolútnu vychytávku. Cold Brew Dripper - DRIPSTER 2in1 je výsledkom dlhodobej snahy vyvinúť dokonalý produkt, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších milovníkov kávy. A to hneď dva krát. Lahodný studený kávový nápoj s ním totiž môžete pripravovať dvomi odlišnými spôsobmi, pričom potrebujete iba vašu obľúbenú, čerstvo zomletú kávu a studenú vodu.

Ak máte kopec času a prahnete po plnej sviežej chuti a dlho trvajúcom kofeínovom účinku, môžete kávu takpovediac variť zastudena metódou “Full Immersion”, čo znamená luhovať ju v studenej vode. Zaliatu studenou vodou ju luhujete 18 až 24 hodín a potom jednoducho vypustíte cez ultrajemný oceľový filter tej najvyššej kvality. Čím dlhšie luhujete, tým silnejšia, plnšia a chutnejšia káva je.

Ak nemáte dostatok trpezlivosti, času či uprednostňujete plnšiu, no ľahšiu chuť, môžete sa rozhodnúť pre metódu prekvapkávania “Cold Drip”. Tá otvára prekvapivo zaujímavé a v porovnaní s luhovacou metódou nepoznané tóny kávy. Studenú vodu, alebo ľad necháte pomaly kvapkať, teda “dripovať” cez vrstvu čerstvo zomletej kávy s kávovým filtrom. Čím dlhšie dripovanie, tým intenzívnejší a silnejší výsledok. Rozhodnutie je na vás.

Cold Brew káva je typická sladkastou, jemnou a bohatou chuťou. Studená voda namiesto horúcej zvýrazňuje arómu a potláča kyslé a horké chute kávy. Kávu na prípravu Cold Brew melieme hrubšie ako pri klasickej príprave a používame jej viac (10 g/100 ml). Ak patríte medzi kávových fajnšmektov a radi experimentujete, Cold Brew je skvelým základom pre ľadovú kávu s mliekom, či ako hlavná zložka koktailov a long drinkov. Apropos, poznáte Cold Brew Tonic?

Krátke videjko o Dripsteri 2v1 nájtete aj tu.

  • karafa s objemom 1l je vyrobená z hrubého borosilikátového skla
  • ultra jemný filter najvyššej kvality z nehrdzavejúcej ocele
  • pevná vrchná nádoba na vodu s objemom 750 ml vyrobená z plastu bez obsahu BPA
  • balenie obsahuje podrobnú príručku s užitočnými tipmi a trikmi a tiež recepty na experimenty s Cold Brew

Mohlo by sa vám páčiť

Multifunkčný kávovar GINA SMART od Goat Story
Rýchlovarná kanvica RISE od Eva Solo
Kávovar na espresso Moka od Alessi
Moka kávovar Pulcina od Alessi a illy
Rýchlovarná kanvica Plissé od Alessi
Lis na citrusy Juicy Salif od Alessi