Kávovar pre dve metódy prípravy Cold Brew

Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1

Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1
Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1
Späť

Multifunkčný Cold Brew kávovar DRIPSTER 2-in1

Kávovar pre dve metódy prípravy Cold Brew

full set 60 €na sklade
60 €
Doprava vždy
zadarmo!
  • inovatívny 2v1 kávovar na prípravu studenej kávy Cold Brew dvoma metódami
  • možnosť prípravy studeným luhovaním alebo prekvapkávaním
  • výsledkom je studená káva dvoch prekvapivo rozdielnych chutí
  • skvelý kávový základ pre nealko miešané drinky

Studenú kávu Cold Brew asi už nemusíme špeciálne predstavovať. Nemecký výrobca Cold Brew kávovaru DRIPSTER sa opäť hecol a tento krát navrhol absolútnu vychytávku. Cold Brew Dripper - DRIPSTER 2in1 je výsledkom dlhodobej snahy vyvinúť dokonalý produkt, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších milovníkov kávy. A to hneď dva krát. Lahodný studený kávový nápoj s ním totiž môžete pripravovať dvomi odlišnými spôsobmi, pričom potrebujete iba vašu obľúbenú, čerstvo zomletú kávu a studenú vodu.

Ak máte kopec času a prahnete po plnej sviežej chuti a dlho trvajúcom kofeínovom účinku, môžete kávu takpovediac variť zastudena metódou “Full Immersion”, čo znamená luhovať ju v studenej vode. Zaliatu studenou vodou ju luhujete 18 až 24 hodín a potom jednoducho vypustíte cez ultrajemný oceľový filter tej najvyššej kvality. Čím dlhšie luhujete, tým silnejšia, plnšia a chutnejšia káva je.

Ak nemáte dostatok trpezlivosti, času či uprednostňujete plnšiu, no ľahšiu chuť, môžete sa rozhodnúť pre metódu prekvapkávania “Cold Drip”. Tá otvára prekvapivo zaujímavé a v porovnaní s luhovacou metódou nepoznané tóny kávy. Studenú vodu, alebo ľad necháte pomaly kvapkať, teda “dripovať” cez vrstvu čerstvo zomletej kávy s kávovým filtrom. Čím dlhšie dripovanie, tým intenzívnejší a silnejší výsledok. Rozhodnutie je na vás.

Cold Brew káva je typická sladkastou, jemnou a bohatou chuťou. Studená voda namiesto horúcej zvýrazňuje arómu a potláča kyslé a horké chute kávy. Kávu na prípravu Cold Brew melieme hrubšie ako pri klasickej príprave a používame jej viac (10 g/100 ml). Ak patríte medzi kávových fajnšmektov a radi experimentujete, Cold Brew je skvelým základom pre ľadovú kávu s mliekom, či ako hlavná zložka koktailov a long drinkov. Apropos, poznáte Cold Brew Tonic?

Krátke videjko o Dripsteri 2v1 nájtete aj tu.

  • karafa s objemom 1l je vyrobená z hrubého borosilikátového skla
  • ultra jemný filter najvyššej kvality z nehrdzavejúcej ocele
  • pevná vrchná nádoba na vodu s objemom 750 ml vyrobená z plastu bez obsahu BPA
  • balenie obsahuje podrobnú príručku s užitočnými tipmi a trikmi a tiež recepty na experimenty s Cold Brew

Mohlo by sa vám páčiť

Výnimočný Cold Brew kávovar Dripster
Cestovný kávovar Nanopresso od Wacaco
Kávovar na espresso Moka od Alessi
Moka kávovar Pulcina od Alessi a illy
French press kávovar STELTON THEO
Manuálny cestovný Espresso kávovar Minipresso