Ak kúrite, tak určite zvlhčujte! Viete ale ako si správne vybrať zvlhčovač?

Ak kúrite, tak určite zvlhčujte! Viete ale ako si správne vybrať zvlhčovač?

16. októbra 2016

Vplyvom kúrenia klesá vnútorná vlhkosť aj pod 30 %
Priemerný človek sa každý deň nadýchne neuveriteľných 20 tisíc krát, čo zodpovedá asi 12 tisíc litrom potrebného vzduchu. Kvalita tohto vzduchu má priamy vplyv na našu telesnú i duševnú pohodu, zdravie a produktivitu. Jedným z najdôležitejších parametrov kvality vzduchu pre naše telo je jeho vlhkosť. Ideálna relatívna vlhkosť vzduchu, odporučaná lekármi, je v rozpätí od 40 % do 60 %. Obzvlášť dôležité je ustrážiť si vlhkosť hlavne v zime, keď vplyvom kúrenia klesá vnútorná vlhkosť aj pod 30 %. Vetranie nepomáha, naopak. Vzduch v miestnosti bude ešte suchší. Tento deficit vlhkosti je možné prekonať iba pomocou zvlhčovača vzduchu.

Digitálny teplomer s vlhkomerom SELINA od Stadler Form bol v roku 2015 ocenený prestížnou cenou Red Dot Design Award.


5 dôvodov pre zvlhčovanie
Poznáte ten nepríjemný pocit, keď sa ráno zobudíte a v ústach i v nose máte tak sucho ako po rozšafnej alkoholovej noci. Ste si istí, že ste alhokol nepili, no napriek tomu sú vaša pleť, oči a pery totálne suché. Môže za to suchý vzduch. Respektíve vy sám, pretože viete veľmi dobre, že na optimálnu vlhkosť vzduchu vo vykurovacej sezóne potrebujete do vášho bytu či domu kvalitný a účinný zvlhčovač. A ak by ste to ešte nevedeli, tu sú ďalšie 4 dôvody, prečo by ste tento rok do zvlhčovača vzduchu mali investovať:

 • 1. Znižite riziko nákazy chrípkou
  Vírus chrípky prežíva oveľa kratšie v priestoroch s optimálnou vlhkosťou. Vaše sliznice budú menej namáhané a znižuje sa tým riziko, že ochoriete.
   
 • 2. Znížite interiérovú prašnosť
  Hlavne alergici sa budú môcť bez obáv zhlboka nadýchnuť. Vlhký vzduch totiž viaže prachové častice.
   
 • 3. Budete lepšie spať
  Suchý vzduch je veľkým nepriateľom kvalitného spánku. Naopak, pri optimálnej vlhkosti si užijete lepší a kľudnejší spánok.
   
 • 4. Budete sa lepšie koncentrovať
  Nebudete sa cítiť tak apaticky a unavene, a zlepší sa aj vaša schopnosť koncentrácie.

Zvlhčovač priamo ovplyvňuje kvalitu vzduchu a ten je to najdôležitejšie čo k životu potrebujeme. Preto pri jeho správnom výbere nie je priestor pre kompromisy a lacné nekvalitné riešenia. Aj v tomto prípade je dobré spoľahnúť sa na dômyselné moderné technológie, kvalitu vyhotovenia, špičkové parametre, nadčasový dizajn a overenú značku. Švajčiarsky výrobca zvlhčovačov Stadler Form je z tohto pohľadu bezkonkurenčným svetovým lídrom. Pri samotnom výbere konkrétneho zvlhčovača je najdôležitejšie rozhodnúť sa pre správnu technológiu. V princípe sú najpoužívanejšie tri technologické riešenia:


ODPAROVAČ
Táto technológia využíva prirodzený princíp vyparovania. Vyparovacie filtračné kazety nasiaknu vodou. Pomocou ventilátora sa suchý vzduch preháňa cez filter, ktorý mu odovzdáva vlhkosť. S touto technológiou nie je možné dosiahnuť nadmernú vlhkosť. Odparovače pracujú veľmi efektívne pri nízkej spotrebe energie.


Odparovací zvlhčovač vzduchu OSKAR. Programovateľná úroveň zvlhčovania, rozptyľovanie vôní,
nočný režim, vlhkomer, a ďalšie potešiteľné funkcie sa snúbia v esteticky dokonalom prístroji.

 

ULTRAZVUKOVÝ ROZPRAŠOVAČ
Ultrazvukom rozvibrovaná membrána vytvára veľmi malé kvapôčky vody, ktoré sa použitím ventilátora následne rozptyľujú do miestnosti, kde sa vyparia. Viditeľná para je studená a neškodná pre deti. Ultrazvukové rozprašovače majú nízku spotrebu energie a vysoký výkon.Ultrazvukový zvlhčovač ANTON je technológiou aj výkonom ideálny do detských izieb.
Rozptyľuje vône a efektívny je do 15 m2.

 

VÝPARNÍK
Vo vnútri zariadenia sa privedie do varu voda a vytvorí sa sterilná vodná para. Para sa perfektne rozptyľuje v miestnosti a veľmi efektívne zvyšuje jej vlhkosť. Táto sterilná vodná para je ideálna pre všetkých alergikov. Výparníky sú vysoko produktívne, a preto by mali byť za každých okolností riadené regulátorom vlhkosti.

Para výnimočného zvlhčovača vzduchu Stadler Form FRED neobsahuje minerály a baktérie.
Je preto ideálny pre alergikov a navyše vyzerá božsky.

 

Ak ste sa rozhodli pre technológiu, dôležité je zvážiť ešte niekoľko kľúčových parametrov. Snáď najdôležitejšia je veľkosť miestnosti, ktorú chcete zvlhčovať. Aby bol zvlhčovať skutočne účinný, dôležitý je hlavne jeho výkon. Inými slovami, koľko litrov vody je schopný vypustiť do ovzdušia za jednotku času, napríklad deň. Ďalšími parametrami, ktoré je potrebné zvážiť, sú veľkosť nádržky možnosť regulácie výkonu, zabudovaný vlhkomer, časovač prevádzky, či úroveň hlučnosti.


NAJNOVŠIE TRENDY
Technologickí lídri v segmente kvality vzduchu každoročne prinášajú na trh inováce, ktoré robia z obyčajných zvlhčovačov smart prístroje. Absolútnou novinkou medzi zvlhčovačmi je technológia, ktorá pri automatickom režime používa adaptívny spôsob zvlhčovania. To znamená, že čím je rozdiel medzi aktuálnou vlhkosťou v miestnosti a nastavenou cieľovou vlhkosťou na hydrostatu menší, tým nižší výkon je výkon prístroja. Výsledkom je, že zvlhčovač udržuje požadovanú vlhkosť v miestnosti úsporne a v dôsledku toho aj veľmi ticho. Svetovým lídrom v tejto technológii je práve švajčiarsky Stadler Form, ktorý na trh uviedol svetovo prvý zvlhčovač s adaptívnym zvlhčovaním EVA. Jej ultra výkonný ventilátor zaisťuje, že para, ktorú vypúšťa, siaha až do výšky 1,4 m a na rozdiel od väčšiny ostatných zvlhčovačov ju preto môžete umiestniť priamo na zem.


EVA je omnoho presnejšia ako konkurenčné zvlhčovače. Jej vychytávkou je externé čidlo merania vlhkosti, ktoré funguje zároveň ako diaľkový ovládač k prístroju. Pre akýkoľvek zvlhčovač sa však rozhodnete, tak rozhodne urobíte dobre. Sebe, svojmu zdraviu a zdraviu vašej rodiny. A aby ste toto rozhodnutie dlho neľutovali, zvoľte švajčiarsku kvalitu Stadler Form. Tá vás garantovane nesklame.

© coolberry.sk