Jednoduché tvary, čisté línie, poctivé materiály. Predstavujeme STELTON - ikonu škandinávskeho dizajnu.

Jednoduché tvary, čisté línie, poctivé materiály. Predstavujeme STELTON - ikonu škandinávskeho dizajnu.

19. októbra 2016

Dánska dizajnová značka Stelton je ikonickým predstaviteľom typicky škandinávskeho dizajnu. Jednoduché tvary, čisté línie, poctivé materiály, funkčný dizajn, nadčasovosť a rešpekt k tradícii severského dizajnu. To všetko v sebe snúbi už od roku 1960, kedy ju Nielsem Stellan Høm a Carton Madelaire založili. Z ich krstných mien Stellan a Carton vznikol aj samotný názov Stelton.

V jednoduchosti je krása. Tak by sa dali charakterizovať v princípe všetky kolekcie doplnkov do domácnosti, ktoré v prebehu 56 ročnej histórie Stelton na trh uviedol. Dokonalá harmónia funkčnosti a estetična v každom produkte sa premieta do nespočetného množstva prestížnych dizajnových ocenení, ktoré značka od počiatku získava.

Do našej ponuky sme vybrali to najkrajšie z najlepšieho - vybrané kúsky z kolekcie Emma, Theo a EM77. Veríme, že sa vám budú páčiť.
 

Jedným z najvýraznejších dizajnérskych počinov Steltonu bola nerezová termostatická kanvica EM77 s výnimočným húpacím uzáverom, ktorá je od roku 1977 až dodnes najpredávanejším produktom značky.

 

Neutrálne, tlmené farby, čisté línie a oblé tvary dodávajú čajovým a kávovým kanviciam z kolekcie Stelton Emma tak trochu retro feeling polovice minulého storočia. Pre rýchlovarnú konvicu i čajovú termosku je typické ucho z pravého bukového dreva.

 

Elegantný kontrast čiernej matnej kameniny a bambusového dreva. To je asketická kolekcia Stelton Theo s nádychom východných kultúr, ktorá obsahuje poctivý kameninový čajník, French press a kávovar na prekvapákanú kávu.

© coolberry.sk