Trojkolka a dve odrážadlá v jednom? Ročného odvážlivca aj 5 ročného závodníka vybavíte jediným odrážadlom.

Trojkolka a dve odrážadlá v jednom? Ročného odvážlivca aj 5 ročného závodníka vybavíte jediným odrážadlom.

1. júna 2018

Wishbone Design je malá rodinná firma na Novom Zélande, ktorá sa už viac ako 10 rokov venuje dizajnovaniu a výrobe detských odrážadiel a vozíkov. Skĺbením inovatívneho prístupu k dizajnu a lásky k prírode sa im podarilo vytvoriť jedinečné kúsky, o ktorých rozhodne treba napísať viac.

 

Wishbone Bike 3v1 je jediné odrážadlo na trhu pre deti od 1 do 5 rokov.

Wishbone Bike 3v1 je jediné odrážadlo na trhu, ktoré je vhodné pre deti už od 1 do 5 rokov. Veľmi praktické.

 
Sme radi, že Wishbone Design sa stal súčasťou našej ponuky. Detské odrážadlá, vozíky a chodítka vyrobené z tých najbezpečnejších materiálov, aké sú v tejto dobe dostupné a zároveň ich skvelá funkcionalita robia z produktov Wishbone skutočný skvost.

Dizajn odrážadiel Wishbone Bike bol navrhnutý tak, aby zachytil celé obdobie, kedy sa dieťa učí zákadným pohybom, trénuje balans, naberá odvahu a zvyšuje rýchlosť. V základnej trojkolesovej verzii je Wishbone Bike perfektný pre úplne maličké deti od jedného roku. Nafukovacie gumené kolesá sú dostatočne pohodlné a vytvárajú prirodzenú “bezpečnostnú bariéru”. Dieťa tak trénuje základný pohyb nohami, no zároveň sa pohybuje dostatočne bezpečnou rýchlosťou, aby v ňom odrážanie nevyvolalo strach. Prvá fáza odrážania na trojkolke je z tohto pohľadu veľmi dôležitá a určuje, aký vzťah bude dieťa k bicyklovaniu v budúcnosti mať. Ak ju zvládne, potom je čas na zložitejšie manévre.
Wishbone Bike je unikátny v tom, že veľmi jednoducho prerobíte trojkolesové odrážadlo na dvojkolesové. To má hneď viacero výhod. Odhliadnuc od finančných nákladov, vaše dieťa si nemusí zvykať na nové odrážadlo. Všetky parametre, na ktoré si v prvej fáze zvyklo zostávajú rovnaké. Výška sedadla, vzdialenosť riadidiel, pohodlné sedadlo. Akurát bude mať namiesto troch kolies už len dve. S využitím predchádzajúcej skúsenosti s odrážaním nohami začne trénovať udržanie rovnováhy a zvýšenú rýchlosť. A keď trochu podrastie a výška odrážadla už nebude dostatočná, prejdete do fázy tri. Jednoduchým otočením časti trupu dosiahnete zvýšenie celého odrážadla a využívať ho tak môžete ďalšiu sezónu, či dve. Žiadne ďalšie odrážadlo nebudete potrebovať.
Wishbone Bike je skvelá príprava na skutočný bicykel v dizajnovom a veľmi kvalitnom prevedení.

 

Rozličný vek detí nie je prekážkou. Odrážadlo nastavíte tak, aby vyhovovalo malému aj veľkému.

 

A keď už sme opäť pri dizajne, nedá nám nespomenúť limitovanú edíciu Wishbone Bike, ktorá bola vyrobená z recyklovaných materiálov. Štýlové čierne prevedenie v sebe ukrýva zaujímavý príbeh, ktorý je však veľmi dôležitý z pohľadu filozofie celej značky. Recykovaná edícia bola totiž vyrobená zo starých kobercových vlákien, ktoré Wishbone získal vo veľkej zbierke v USA. Táto edícia je krásnym príkladom toho, aké všelijaké možnosti existujú, pokiaľ ide o recykláciu odpadu. Vyrobiť prémiový produkt zo starého koberca? Prečo nie? Materiál je absolútne nezávadný, kvalitný a čo je najdôležitejšie, jeho vznikom spoločnosť prispela k ochrane životného prostredia. A to sa rozhodne počíta.

 

Limitovaná edícia Wishbone Bike z recyklovaných kobercov. To fakt.

 

Wishbone Wagon nám veľmi pripomína detstvo na slovenskej dedine. Nebola by taká ulica, kde by aspoň jedno dieťa nemalo klasický drevený vozík na kolesách.
Rovnaká idea zrejme stála aj pri zrode Wishbone Wagon. Je to drevený šľapací vozík pre deti, ktorý si však opäť môžete kombinovať ako sa vám zapáči. Klasický vozík na ťahanie alebo tlačenie prerobíte na šľapacie autíčko s funkčným volantom. V dnešnej dobe samojazdiacich elektonických autíčok na ovládanie je tento návrat k prírode a pohybu skutočne vítaným osviežením. Prinúti k pohybu nielen vaše dieťa, ale aj vás. A to je dôležitý fakt, na ktorý netreba zabúdať.
Jediným jeho negatívom môže byť jeho vyššia cena. Ak si však uvedomíte, že autíčko je vhodné pre deti od 1 až do 10 rokov a jeho kvalitné prevedenie ho predurčuje túto dobu aj vydržať, môžete ho pokojne považovať za investíciu na celé detstvo. A aj pre mladšieho súrodenca.

 

S Wagonom si zabehajú nielen deti. 

 

Suma sumárum, Wishbone Design považujeme za veľký prínos v segmente detských odrážadiel a to tak z pohľadu funkcionality a inovatívneho prevedenia, ako aj z pohľadu samotného dizajnu a ekologického pozadia celej výroby. Tlieskame a želáme si ešte viac skvelých produktov od Wishbone.

                                                                                           © coolberry.sk