Odsávačka soplíkov? Takto som dilemu vyriešila ja.

Odsávačka soplíkov? Takto som dilemu vyriešila ja.

19. februára 2019

Keď sa nám pred siedmimi rokmi narodila Rebeka, o odsávaní soplíkov som nemala ani šajnu. A tak som počúvla radu svojho okolia a zvolila najúčinnejšie, doslova vysávanie. Kúpila som odsávačku, naštartovala vysávač a bolo to. Keď si na tie situácie dnes spomeniem, musím sa pousmiať. Lebo nápad založiť coolberry.sk vznikol nikedy v čase, keď Maroš celé noci googlil to nejlepšie z najkrajšieho pre naše bábätko na ceste. Bolo to pracné, ale prišli sme na mnoho skvelých vychytávok, ktoré o niečo neskôr vytvorili sekciu Deti na coolberry.sk.

Ale elektrická odsávačka Nosiboo nie. Tú sme objavili až o pár rokov neskôr, keď sa nám narodila Grétka. A vďaka tomu dnes môžem zhodnotiť tieto dve soplíkové obdobia a porovnať život s Nosiboom a bez neho.

elektrická odsávačka Nosiboo Pro

Silikónový zobáčik je príjemný na dotyk, bubienok ľahko rozoberiete a vyčistíte.

Fakt je, že odsávanie soplíkov vysávačom je účinné, zvládne aj husté hlieny, a to sa mi v tom momente zdalo najdôležitejšie. Čistý nos. Dieťa môže dýchať a pri papaní nie je nervózne. Skvelé. No potom prišla situácia, keď sme sa ocitli na chate, kde vysávač nebol v základnej výbave. A vtedy nastal problém. Lebo deti majú soplíky hocikedy a hocikde.

Mobilita bola asi najväčší benefit, ktorý som si neskôr na cestách uvedomila, a ktorý ma prinútil nepozerať na cenu odsávačky Nosiboo. Áno, je drahá. Ale… Funguje ako ten vysávač, na ktorého výkon som zvyknutá, a ktorý sa mi na rozdiel od Nosiboo do kufra nezmestí. Je to certifikovaný lekársky prístroj a má bezpečnostnú poistku, ktorá chráni dieťa pred “vysatím mozgu”, a ďalšie benefity ako dizajn, hygiena a tak.
Život s vysávačom bol komplikovaný a stresujúci pre mňa aj pre Rebeku. Takže maličká Grétka už fungovala s odsávačkou Nosiboo.

Dizajn hračky pôsobí na deti dôveryhodne a vzbudzuje ich zvedavosť. 

Som mama, ktorá si prešla vysokou školou odsávania soplíkov, keďže obe dcéry s ním bojovali prakticky od narodenia. A poviem vám, medzi vysávaním a odsávaním dnes vydím obrovský rozdiel, takže vysávač mi dnes príde absolútne šialenou pomockou. A opäť sa pousmejem pri spomienke na naše soplíkové začiatky.

Odsávanie hlienov nebude nikdy obľúbenou činnosťou vášho dieťaťa. Vždy budú slzy a možno aj strach, avšak z pohľadu praktickosti, bezpečnosti a hygieny porovnávame neporovnateľné.

Veľmi praktická dlhá hadička zostáva suchá vďaka dômyslenému systému s bubienkom. 

cestovná odsávačka hlienov Nosiboo GO

Novinkou je prenosná odsávačka Nosiboo GO s vlastnou dobíjateľnou batériou. 

Nosiboo dnes prichádza s novinkou Nosiboo GO, ktorá má vlastnú vstavanú batériu a veľkosťou je to absolútne kabelkový typ, čo je skvelá správa.
Túto značku mám rada práve preto, lebo je smart a kombinuje maximálne pohodlie a bezpečný výkon v tejto inak veľmi nepohodlnej situácii.

Takýto úsmev  je na nezaplatenie :)

My dnes už soplíky fúkame do servítky. No ak mám možosť hovoriť s klientami o odsávačke Nosiboo, rozprávam veľmi rada a s úsmevom.

 

Michaela Kemény (mama & e-shop leader) 
© coolberry.sk