Kávičkári všetkých chutí, vyberte si! Koťogo moka kávovar? Alebo radšej french press, cold brew či filtrovaná káva?

Kávičkári všetkých chutí, vyberte si! Koťogo moka kávovar? Alebo radšej french press, cold brew či filtrovaná káva?

14. augusta 2019

Náš design hunter Maroš je kávičkár ako sa patrí. Káva je súčasťou jeho DNA. Pije ju rád a s obľubou, vyzná sa v chuti, príprave, aj len tak všeobecne. A ponuka Coolberry v oblasti kávy je preto jeho osobným zrkadlom.

Káva na coolberry.sk je obľúbená téma. Nielen kvôli Marošovi ale aj kvôli vám. Našim klientom. Poznáme vás a vieme aj to, že káva je väčšinou dôležitou súčasťou vášho dňa. Akúkoľvek kávu obľubujete, kedykoľvek ju pijete, káva je to, čo nás spája. A preto vám ju radi ponúkame zas a znova. Hľadáme inovácie, dizajnovú dokonalosť, atraktívne prevedenia. Jednoducho to najlepšie z najkrajšieho, aby ste vy nemuseli.

Káva doma
Deň bežného kávičkára štandardne začína rannou kávou, u niektorých aj dvomi. Závisí to od toho, či máte doma namakaný pressostroj alebo tú kávu pripravujete tradičným spôsobom so všetkým, čo k tomu patrí.
Ak ste ten druhý prípad, už to, že čítate tento blog znamená, že vám nejde iba o tú kávu samotnú. Potrebujete, aby to celé aj dobre vyzeralo. Aby sa tá zázračná čierna tekutina vynímala, aby bol celý proces nielen praktický, ale aby lahodil aj oku. Pretože ak máte radi dizajn, potom aj váš kávovar musí mať štýl. A ten nájdete u nás.
Ranná káva obohatená talianskym dizajnom z dielne kultovej značky Alessi, či severskou dokonalosťou od dánskeho Steltonu. Čo poviete?

Absolútne tradičná Moka od Alessi vám ponúka dokonalú chuť vašej obľúbenej kávy tak, ako ju poznali obyvatelia stredomoria kedysi, a ako ju vďaka jej výnimočnosti poznajú aj dnes.
Ak by ste však potrebovali o niečo inovatívnejšiu klasiku, pozrite sa na Pulcinu. Moka kanvica, ktorá vznikla spoluprácou Alessi so známou talianskou značkou kávy illy. Títo dvaja si dali skutočne záležať a výrobe kanvice predchádzala rozsiahla štúdia. Jej výsledkom je futuristická kanvica na kávu so špeciálnym bojlerom, ktorý prestane vydávať kávu tesne predtým, ako získa horkú chuť, čím zabezpečí jej plnú chuť a bohatú arómu.

Moka a Pulcina od Alessi

Kávová kanvica Moka a Pulcina od Alessi.

Pokiaľ však inklinujete k prírodnejším materiálom, prípadne tmavším farbám, potom je pre vás Stelton vhodnejší. Odlišný spôsob prípravy kávy odráža kávovú kultúru severu. A či už zvolíte obľúbený french press, alebo kávu prefiltrujete, dizajn týchto dvoch výrobkov v prevedení z pravej kameniny uspokojí vaše vizuálne požiadavky rovnako, ako skvelá káva vaše náročné chuťové bunky.

 French Press THEO a Filtračná kanvica THEO od Stelton

French press THEO a filtračná kávová kanvica THEO od Steltonu.

Káva na cestu 

Občas sa stáva, že rannú kávu nestihnete, alebo vás čaká rozsiahla zápcha cestou do práce a vtedy sa treba pripraviť. Akokoľvek vašu rannú dávku kávy vyrobíte, na cestu ju v šálke vziať nemôžte. A na také situácie mysleli dizajnéri v dánskom ateliéri Eva Solo, ktorí navrhli termohrnček na cesty Urban To Go Cup. Minimalistický prenosný termo hrnček otvárateľný jednou rukou. Takže ľavou šoférujeme, pravou pijeme kávičku. Alebo naopak.

Urban To Go Cup od Eva Solo

Termohrnček Urban To Go Cup od Eva Solo.

Existujú však aj absolútne vyhrotené situácie, kedy sa dostanete do priestoru, kde kávu proste nemajú. Nie takú zo štýlovej kanvice či dizajnového frenchpressu, ale vôbec žiadnu, ktorá by sa dala piť. Nescu s mliekom nepočítame. V Coolberry tejto situácii absolútne rozumieme a vieme si živo predstaviť, že kávičkár bez kávy je ako dizajnér bez ceruzky. To sa proste nedá. 

Odporúčame preto naliať vriacu vodu do Urban To Go Cup a pribaliť cestovný kávovar Nanopresso. Prípadne jeho staršiu verziu Minipresso, podľa toho, koľko chcete do tejto vecičky investovať. Výsledkom však v oboch prípadoch zostáva kvalitne napenené lahodné espresso, pripravené kdekoľvek. Vo vlaku, v aute, na hrebeni hôr, severnom póle alebo u babky na dedine.

Cestovný kávovar Nanopresso

Cestovný kávovar Nanopresso od Wacaco.

Káva v lete 

A potom je tu ešte leto. Špeciálne obdobie, kedy je aj tá najlahodnejšia káva príliš horúca. Sú veci medzi nebom a zemou a tam niekde sú aj chute zarytého kávičkára. Leto je proste leto. A káva v lete môže, občas priam musí, byť aj studená. Nie nehovoríme o ľadovej káve plnej vanilkovej zmrzliny na terase miestneho podniku. Hovoríme o kvalitnej Cold Brew, takej silnej, že vaše zvysly prebudí aj zopár kvapiek tohto lahodného moku. 


Cold Brew je metóda, kedy jednoducho povedané káva prekvapkáva cez ľad tak pomaly, že ju musíte chystať deň vopred. To však pravého kávičkára nijako neodradí, práve naopak. Cold Brew je letná výzva a čím viac extra strong kávy nakvapkáte, tým väčšieho uznania sa vám v kruhu rovnako postihnutých kolegov dostane. Tak ako chlapci z nemeckej Tradeny, ktorí vo svete IT biznisu a práva potrebovali skutočnú vzpruhu. A tak vymysleli Dripster. Kompaktný Cold Brew prekvapkávací kávovar, ktorý je určený tým najväčším fajnšmekrom a dráčom.

Cold Brew kávovar Dripster a inovatívny kávovar Gina

Cold Brew kávovar Dripster a inovatívny kávovar Gina.

A zostáva nám ešte GINA. Vraví sa, to najlepšie na koniec. A GINA od Goat Story je kávovar budúcnosti. Tradícia spojená s inováciami, smart riešenie pre tri druhy dokonalej kávy. Mobilná aplikácia spojená s kávovarom vyrobeného z luxusných materiálov, ktorý vyzerá ako malé inteligentné laboratórium, ktoré vám na počkanie vyrobí absolútne dokonalú prekvapkávanú, zalievanú či Cold Brew kávu. Pri tej tretej si počkáte zrejme dlhšie.
V každom prípade, dámy a páni, GINA je naša budúcnosť.

 

Michaela Kemény ( e-shop leader) 
© coolberry.sk