Levitujúce objekty Flyte - vznášajúca sa žiarovka a kvetináč z ktorých nespustíte oči

Levitujúce objekty Flyte - vznášajúca sa žiarovka a kvetináč z ktorých nespustíte oči

11. decembra 2020

Ako si skrášliť byt či dom? V minulosti heslom – čím viac dekorácií, tým lepšie. Súčasné trendy však smerujú k minimalizmu a zameraní sa na kvalitné výrobky. Platí to aj pri výbere dizajnových doplnkov. Levitujúci kvetináč Lyfe a LED žiarovka Nikola od švédskej značky Flyte predstavujú moderné dekorácie do bytu, ktoré si nájdu miesto v každej obývačke. Sú presne to, čo potrebujete, ak obľubujete škandinávsky štýl. V článku nižšie nájdete praktické rady a nápady, ako ich zladiť a vašu obývačku tak zútulniť a ozvláštniť.
 

Posvieťme si na svetlo

Správna voľba dizajnových kúskov je „gro“ modernej domácnosti. Základom škandinávskeho štýlu je ale svetlo. Keďže ho severania veľa nemajú, chcú si ho užiť naplno. Ak teda zamýšľate premeniť váš byt na útulný domov, mali by ste interiér presvetliť. 

Keď sa však zotmie, levitujúca LED žiarovka Nikola svojím dizajnom upúta nejednu návštevu a posvieti si na vás až po dobu 50 000 hodín, čiže približne 12 „svetelných hodín“ počas 11 rokov. Nikola Tesla v 21. storočí by vyzeral presne takto. A ako to, že žiarovka levituje? Nie je v tom žiadna mágia. Na LED žiarovku pôsobia elektromagnety zabudované v drevenej podložke a udržiavajú ju vo vzduchu. Svietenie jednoducho zariaďuje bezdrôtové napájanie.

 

  

Dekorácie s funkciou 2 v 1

Škandinávska obývačka nepotrebuje dekorácie, ale užitočné doplnky do domácnosti, ktoré predstavujú aj vizuálny zážitok. Vzdušná rastlina - tillandsia, vám zútulní byt a zároveň vyčistí vzduch. Vzdušné rastliny sú praktické aj v tom, že na svoj rast nepotrebujú žiadnu pôdu. A kde sú izbové rastliny, tam sú aj kvetináče. 

Kvetináč Lyfe funguje na rovnakom princípe ako LED žiarovka Nikola. Jeho levitáciu spôsobuje magnetické pole, ktoré pôsobí medzi drevenou základňou a kvetináčom. Navyše, značka Flyte vo svojich štúdiách preukázala, že rastliny obklopené magnetickým poľom rastú rýchlejšie, sú vyššie a zdravšie. Kvetináč sa vznáša a rotuje, takže tillandsia má prístup k slnku z každého uhla jej pohľadu. Váš uhol pohľadu na kvetináč od značky Flyte si zatiaľ môžete objasniť v našom videu:

 


Neutrálnosť nie je nuda

Neutrálnosť farieb patrí medzi ďalšie tipy a triky, ktorými doma vytvoríte pravú severskú atmosféru. Biela farba na stenu, čierna, sivá, či hnedá na nábytok. Na zem ešte drevo – a máte kombinácie farieb presne podľa škandinávskeho vkusu. Dizajnové kúsky od švédskej značky Flyte k nim viete dokonalo zladiť a kdekoľvek umiestniť.

 

Príroda je základ

Škandinávsky štýl je známy tým, že využíva prírodné materiály. Švédska značka Flyte preto kvetináč umiestnila nad kvalitné dubové drevo. LED žiarovka zas levituje nad orechovým drevom. Navyše, nie je nič, čo by na rastlinách nebolo prírodné. Keď k tomu ešte pridáme minimalistický dizajn, bližšie k Škandinávii už byť nemôžeme.

Tri slová - minimalizmus, praktickosť, funkčnosť – sú jadrom škandinávskeho dizajnu. Značka Flyte ich dokonalo vystihuje, a preto je obľúbená nie len vo Švédsku, ale aj u nás na coolberry.sk.

 

Andrea Jurgošová
© coolberry.sk