Vtáčí svet od Eva Solo z našej perspektívy? Kŕmidlá pre vtáky, ktoré potešia nielen vaše očii

Vtáčí svet od Eva Solo z našej perspektívy? Kŕmidlá pre vtáky, ktoré potešia nielen vaše očii

17. februára 2021

Každý z nás sa počas týchto mrazivých dní rád uchýlil do tepla domova. Za našimi zatvorenými dverami však zostáva príroda, ktorá občas potrebuje našu pozornosť a opateru. Priznajme si, že občas zabúdame na vtáčky, ktoré v zime postrádajú teplú skrýšu a potravu. Pomôcť im je pritom ľahké ako pierko. Stačí vám kŕmidlo, ktorým potešíte nielen vtáčky, ale aj svoje, či susedove oči.

Na coolberry.sk ponúkame rozličné kŕmidlá pre vtáky, ktorým sa nedá povedať nie. Dokonalý minimalistický dizajn a praktické využitie z nich navyše robia neprehliadnuteľné dekorácie s veľmi príjemnou fromou 


Malý priestor, veľká pomoc

Nemáte na kŕmidlo veľa priestoru? V tom prípade stojí za pohľad naše závesné kŕmidlo a búdka v jednom. Je praktickým riešením, ak chcete týmto letcom pomôcť nájsť stravu v zimnom období. Závesné kŕmidlo viete umiestniť nielen do záhrady, ale aj na terasu, či balkón v bytovom dome. Zmestí sa aj do toho najmenšieho priestoru a zároveň ho urobí útulným. Vďaka nemu si nebudete musieť nastavovať budík, pretože ten prírodný príde každé ráno za vami.

 

Prírodné domáce kino

Coolberry.sk vyberá produkty jastrabím okom. Snažíme sa, aby boli užitočné, no zároveň dizajnové, a aby vás tešili rovnako ako nás. Preto medzi posledné, no nie menej zaujímavé, patria dizajnové kŕmidlá z mrazuvzdorného skla. Čo nás na nich najviac dostalo? Môžete ich umiestniť priamo pred okno a vtáky vám v nich dokonale nahradia televíziu. Vtáčie kŕmidlo Bird Feeder je veľmi vhodná alternatíva pre bytové domy, pretože ho viete umiestniť priamo na sklo okna. Vzácne operence tak môžete sledovať vďaka obojstrannej lepenke z bezprostrednej blízkosti.

Podobným kúskom je aj sklenené kŕmidlo s kúpeľom na vrchu. Tentokrát na umiestenie nepotrebujete stenu domu, ani konár. Stačí ho zapichnúť do zeme či kvetináča a postaviť tam, kde naň máte najlepší výhľad. Odteraz budete vidieť každý jeden pohyb – či už kŕmenie vtáčkov alebo ich diskrétnu sprchu.


Osvieži a napojí

S príchodom jari a prvou lastovičkou vaši operení návštevníci iste ocenia závesný vtáčí kúpeľ. Toto dizajnové napájadlo od Eva Solo sa vtáčikom zíde počas sparných letných dní. Miska pripomínajúca biely tanier je bazénom, v ktorom môžu drobné vtáky osviežiť svoje zobáčiky či krídla. Závesný vtáčí kúpeľ je teda ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú týmto malým operencom robiť radosť počas slnečného leta.

Ak si aj vy myslíte, že príroda nám dáva viac, než dávame my jej, je načase, aby ste to spolu s nami skúsili zmeniť. Starostlivosť o vtáky v zime vďaka kŕmidlám neskrášľuje len naše obydlie, ale aj naše pocity a týmto činom aj nás samotných. Navyše, tým možno inšpirujeme aj okoloidúcich susedov a pomôžeme tak našim spevavcom prežiť zimu. Oni sa nám odmenia chytaním hmyzu a energickým spevom. Tak do toho.

Andrea Jurgošová
© coolberry.sk