Tipy na darček: To najlepšie zo škandinávskeho dizajnu, alebo severská vianočná výberovka

Tipy na darček: To najlepšie zo škandinávskeho dizajnu, alebo severská vianočná výberovka

19. novembra 2021

Ak by bol škandinávsky dizajn osobou s profilom na sociálnych sieťach, bol by zrejme najúspešnejším influencerom tejto doby. Teda, ak by ho nepredbehol ten taliansky. V každom prípade, počnúc ikonickými dánskymi dizajnérmi, cez celý rad svetovo úspešných dizajnérskych značiek, škandinávsky dizajn sa stal súčasťou našich domovov.

Povestný minimalizmus a absolútna nadčasovosť prvkov severského dizajnu v kombinácii s dekoráciami v štýle útulného hygge sa nám dostala pod kožu, a už zopár rokov úspešne ovplyvňuje náše zmýšľanie o ideálnom interiéri. A rozhodne sa nás nechystá opustiť. My v Coolberry sme škandinávskym dizajnom priam posadnutí, o čom svedčí nielen táto predvianočná severská výberovka, ale aj celá naša ponuka. Cítite to rovnako?

Keby existovala sieň slávy škandinávskych dizajnérskych značiek, dánska Eva Solo by tam rozhodne mala svoje čestné miesto. Značka, ktorá sa vo veľkej miere venuje kuchynskému vybaveniu a všetkému, čo súvisí s jedlom a nápojmi, spolupracuje s mnohými známymi dizajnérmi, a za viac ako 100 ročnú históriu priniesla množstvo produktov, ktoré sa nám vryli do srdca.  

V zime či v lete, milujeme dánske termohrnčeky. Ak je niekto odborníkom na tento sortiment, tak príslušníci termoskovej kultúry zo severu. Na to sa môžete spoľahnúť. Termohrnček, ktorý obslúžite jednou rukou URBAN TO GO, alebo Cool Thermo Fask oceníte tak v teple, ako v zime. Aj termofľaša s vodou zabudnutá v rozpálenom aute môže byť vďaka vychytanej technológii Eva Solo vašou osviežujúcou záchranou. Vieme o čom hovoríme, máme to vyskúšané.

 

Jednoduchosť tvarov sa stretla s našim pochopením aj v prípade stojanu na víno Wine Cube. Dokonalá kombinácia geometrických tvarov stojanu sa po naplnení vínom mení na čarovný objekt s levitujúcimi fľašami. Ó áno, tento prístup máme veľmi radi.

 

Nemenej obľúbenou severskou značkou je Zone Denmark, ktorá sa svojim pôvodom pýši už v názve a svoju krajinu reprezentuje skutočne noblesne. V presvedčení, že život je pozitívnym zážitkom vytvára krásne farebné a inovatívne produkty, ktoré podľa vlastných slov spochybňujú konvencie, podnecujú zvedavosť a využívajú vynikajúce materiály. A my to len potvrdzjeme.

Momentálne najobľúbenejším produktom sa pre nás stal automatický dávkovač na mydlo UME, ktorý svojim hutným a zároveň očarujúco decentným dizajnom pôsobí veľmi elegantne a skutočne sa hodí do akéhokoľvek moderného priestoru. Najmä teraz, keď sa nikoho a ničoho nemáme dotýkať.

 

Aj keď severský dizajnový štýl nerovná sa dánsky štýl, v Dánsku ešte zostaneme. S tradičnou a kvalitnou značkou Morsø, ktorá už viac ako 160 rokov navrhuje a vyrába produkty z nesmrteľnej liatiny. Pôvodná výroba hrncov a panvíc sa časom zmenila na výrobu kachlí a pecí a dnes je z nej globálná dizajnérska spoločnosť s teplom v mnohých úžasných podobách, ktorá sa hrdo pýši titulom dodávateľa dánskej kráľovskej rodiny.

Čo je však pre nás dôležité je fakt, že dizajnéri Morsø sa našťastie pred pár rokmi opäť vrátili k výrobe kuchynských a stolových doplnkov a vďaka tomu dnes v ponuke Coolberry nájdete aj superkvalitné liatinové dizajnové doplnky z kolekcie KIT, ktoré v kombinácii s dubovým drevom predstavujú takú nadčasovosť, aká dokáže byť zosobnená napríklad v soľničke a koreničke .

 

A keďže sa nám zvianočnieva, nesmieme zabudnúť na symbol týchto sviatkov, ktorým je aj horiaca svieca. Za nás nie je nič dokonalejšie, ako masívnosť a váha tohto čierneho kovu pretavená do výnimočného umeleckého svietnika Roots, z ktorého sa v ponuke Coolberry tešíme snáď najviac a ktorý spolu so sviečkami rozhodne nesfúknete. Je totiž z liatiny.

 

A opäť Dánsko. Počuli ste už o Christianovi Bitzovi? Okrem toho, že je to Dán a známy milovník zdravého životného štýlu, ktorého propagácia ho zviditeľnila nielen v oblasti Škandinávie, je to pre nás aj zakladateľ dizajnérskej značky Bitz. Kuchynské doplnky z galzúry a kameniny sú vyrábané špeciálnym spôsobom, vďaka ktorému je každý kúsok iný. Ak sa teda rozhodnete mať doma Christianove mlynčeky na soľ a korenie tak vedzte, že to bude len a len váš jedinečný originál.

A o tom zdravom životnom štýle si dáme čosi nabudúce.
 

 Michaela Kemény (e-shop leader)
© coolberry.sk